Vartojimo kreditas – paskola visiems

Staiga prireikus pinigų kelionei, remontui, automobiliui ir pan., paprasčiausias sprendimas – vartojimo kreditas. Imant šio tipo paskolą, nereikia užstatyti turto, o taip pat nurodyti, kokiam tikslui bus skirti pinigai.

Vartojimo kreditas – paskola visiems

Turbūt svarbiausias privalumas, nulėmęs vartojimo kreditų populiarumą, yra tai, norint juos gauti, nereikia įkeisti turto. Ši savybė ypač patraukli tiems, kurie neturi ar nenori įkeisti jokio turto tam, kad pasiskolintų pinigų. Kita vertus, tai nėra vienintelė patraukli savybė, kuria pasižymi vartojimo paskolos.

Pinigų leidimas – tik jūsų reikalas

Bet kokią kitą paskolą imant, reikia nurodyti jos tikslą, t.y. kas bus perkama už gautus pinigus. Gana griežta sistema, ar ne? Tuo tarpu vartojimo kreditui gauti to daryti nereikia: kur leisite šiuo pinigus yra jūsų pačių reikalas, bankas (ar kita kreditą suteikianti įstaiga) suinteresuotas tik paskolos išdavimu ir grąžinimu. Tai gali būti ir buto remontas, ir egzotiška kelionė, ir automobilis, o galbūt ir noras tiesiog pasijusti „kiek laisviau“ – juk tam pinigai ir reikalingi. Žinoma, prieš tai derėtų atsakingai apsvarstyti paskolos grąžinimo galimybes.

Skolintis – kaip niekada lengva

Pastaruoju metu vartojimo paskolų rinka išgyvena aukso amžių: žmonės Lietuvoje skolinasi taip dažnai ir daug, kaip niekad iki šiol. Žinoma, tokia tendencija neliko nepastebėta: pasigirsta nerimo balsų, kad visas šitas bumas nėra geras dalykas, kad daug gyventojų elgiasi neapgalvotai, neatsakingai. Iš kitos pusės, užsienyje tai jau senokai tapo norma, be to, kol kas nemokumo atvejų fiksuojama palyginti labi nedaug. Matyt čia padeda lietuvių konservatyvumas ir atsargumas, kai kalba eina apie paskolas: retas skolinasi pinigus, jei 100 proc. nėra tikras, kad sugebės juos grąžinti. Negana to, finansinis išprusimas visuomenėje, ypač jaunosios kartos tarpe, nuolat auga.