Kodėl verta padėti skolų prispaustiems draugams

Jei jūsų draugai turi finansinių problemų, tokių kaip nesumokėtos skolos, jūs turėtumėte jiems padėti, nes nustatyta, kad kai kurie bankai, prieš suteikdami jums paskolą, pasidomi ir jūsų draugų finansine istorija – jeigu ji nekokia, ir jūs galite negauti paskolos!

Kodėl verta padėti skolų prispaustiems draugams

Neįtikėtina, tačiau neseniai atlikta studija rodo, kad draugų įpročiai jus gali paveikti dar neregėtu būdu: per tai, kaip elgiamasi su pinigais! Tarkim, jūsų draugai mėgsta išlaidauti, gyventi ne pagal išgales – šie blogi įpročiai gali paveikti ir jus, t.y. patys galite tapti neatsakingais su pinigais. Todėl jei turite draugų, susiduriančių su finansinėmis problemomis, verčiau būkite atidūs.

Paskolos galite ir negauti

Pastaraisiais metais kai kurie bankai užsienyje pasitelkė naują įrankį klientams geriau pažinti: socialinius tinklus. Tarkime, žmogus pateikia paraišką paskolai gauti, o bankas, prieš pateikdamas atsakymą, dar pasidomi kliento aplinkinių ratu. Jei ten randa blogą reputaciją finansiniuose reikaluose (tarkim, nemokamos skolos) turinčių asmenų, bankas gali nuspręsti nesuteikti paskolos – nors pačio žmogaus reputacija ir nekelia abejonių. Neteisinga? Galbūt. Bet pabandykite paaiškinti tai bankui.

Laimei, tokių atvejų, bent kol kas, nėra tekę girdėti Lietuvoje, tačiau tai neturėtų nuraminti. Išties, visuomet verta domėtis, ar tarp aplinkinių nėra tokių, kurie patiria sunkumų finansiniuose reikaluose. Jei taip – nedvejodami jiems pagelbėkite, patarkite, nukreipkite pas tinkamus profesionalus, ir galbūt patiems ateityje tai išeis į naudą.

Draugai su skolų našta

Asmeninių finansų tema nėra mėgstama daugeliui, ypač jei šioje srityje ne viskas tvarkoje. Nepaisant to, nevenkite su draugais ir pažįstamais apie tai kalbėtis – ką gali žinoti, galbūt tokiu būdu ne tik padėsite sau brangiems žmonėms, bet ir netiesiogiai pasitarnausite savo reputacijai banko akyse.