Kaip susiję jūsų draugai ir vartojimo paskola

Sunku patikėti, tačiau jūsų draugų finansinis (ne)išprusimas gali būti užkrečiamas ir persiduoti jums: nieko keista, kad kai kurie bankai, prieš suteikdami paskolą, pasidomi, ar draugų rate nėra turinčių finansinių problemų.

Kaip susiję jūsų draugai ir vartojimo paskola

Nuskambės keistai, tačiau neseniai atlikti tyrimai parodė, kad mūsų draugų įpročiai su pinigais gali persiduoti ir mums patiems. Ir – kas blogiausia – dažniausiai tai būna blogi įpročiai, ir jūs pats nejučia galite pradėti elgtis taip pats neatsakingai, kaip ir jūsų ne pagal išgales gyvenantis draugas! Todėl sukluskite, jei savo draugų rate turite tokių asmenų.

Prašymas paskolai gauti – atmestas!

Pastaraisiais metais kai kuriose šalyse bankai pradėjo naudoti iki šiol nematytą taktiką: tirti savo klientus per socialinius tinklus. Įsivaizduokime situaciją: klientas pateikia prašymą paskolai gauti, bankas jį išnagrinėja, ir prieš priimdamas sprendimą, dar patikrina kliento draugus socialiniame tinkle, ir, radęs tokių, kurie turi nekokią reputaciją finansine prasme, atmeta paskolos prašymą. Neįtikėtina, bet tokių atvejų yra ne tiek jau mažai.

Lietuvoje kol kas to nėra tekę girdėti, tačiau pats faktas patvirtina, kad verta žinoti apie savo draugų ir pažįstamų finansines problemas, ir esant reikalui, jiems pagelbėti.

Padėkite skolų prispaustiems draugams

Nors kalbėti apie asmeninius finansus žmonės paprastai nelinkę – ypač jei ne viskas klojasi gerai – , jūs turėtumėte nevengti diskutuoti su savo draugais šiomis temomis. Geriausia, jei ne pagal galimybes gyvenančius artimus žmones „paprotintumėte“ dar prieš šiems patenkant į bėdą, tačiau jei vis dėlto jau per vėlu, būtinai pagelbėkite patarimais ar nukreipkite pas profesionalus spręsti iškilusių problemų. Tai išeis į naudą ne tik draugui, bet ir jums patiems.